Підкатегорії, Фільтри

Сьогодні про те, що таке чайна церемонія, відомо далеко за межами азіатських держав, в яких вона виникла багато століть тому. Якщо раніше ця процедура була доступна тільки для привілейованих членів суспільства, то сьогодні отримувати естетичне і смакове задоволення мають можливість всі любителі чаю. Для зручності чаювання використовується чайний сервіз. Це комплект, що складається з певної кількості чайних предметів.

Сервіз може комплектуватися чашками і чайником, а також містити інші предмети – чахай, гайвані, інше. Кожен окремий елемент підбирається по стилю, обсягом, розміром. Сервізи виготовляються з різних матеріалів:


 • глини;
 • порцеляни;
 • фаянсу;
 • кераміки;
 • скла.


В Україні сервізи для церемонії чаювання представлені в інтернет – магазині «Cha». Наша компанія працює без посередників, тому ціна сервізів вигідна. Багатий асортимент дозволяє купити чайний сервіз для домашнього використання, дорожній, або в якості подарунка.

У нас представлені комплекти для чаювання високої якості. Кожен окремий предмет перевіряється на відсутність тріщин, сколів, інших дефектів. Виготовлені сервізи для чаю з екологічно чистих матеріалів повністю натурального походження. Вони можу бути декоровані глазур’ю, або мати красиву розпис.

При виборі сервізу необхідно враховувати його призначення (домашнє застосування, подорожі), матеріал виготовлення, форму предметів. Ці та інші чинники безпосередньо впливають при формуванні вартості.

Призначення сервізів

Виходячи з того, що багато любителів чаю воліють проводити чайну церемонію не тільки вдома, але і під час подорожей, відпочинку на свіжому повітрі, чайний набір представлений декількома видами.


 1. Для домашнього чаювання. Такі сервізи найчастіше виготовлені з порцеляни або фаянсу. Вони можуть містити в комплекті не тільки чашки і чайник для заварювання, але і інші атрибути – чахе, гайвань, піали, чахай.

 2. Похідні (дорожні). Такі сервізи виготовляють зі скла, кераміки. Найчастіше набори складаються з мінімальної кількості виробів, які можуть взаимозаменяться, при необхідності. Так, що входять до складу піали різного розміру можуть використовувати за прямим призначенням, або виступати в якості чахая, заварника. Похідний сервіз зручно брати з собою, так як всі предмети можуть поміщатися один в інший, складаючись як тубус.


Комплектація сервізу

Традиційно сервізи комплектуються різними предметами.


 1. Гайвань. Це спеціальна китайська чаша невеликого розміру, в якій заварюється чай. У комплекті з чашею також йдуть блюдце і кришка.

 2. ЛАХА (в Китаї називається «посудину справедливості»). Спеціальний посудина у вигляді глечика невеликого розміру. Призначений для розливу чаю, який наливається в нього відразу після заварювання. Чахай – невід’ємний атрибут китайської чайної церемонії.

 3. Піали. Спочатку це була ємність для рису, але з часом вона еволюціонувала. Сьогодні піала призначається для вживання чаю. Завдяки спеціальній формі піал, смак і аромат чаю розкривається повністю.

 4. чахе. Цей предмет є чайну коробочку. У неї накладають чай перед заварюванням.

 5. Чабанов. Спеціальна дошка для чайної церемонії. Використовується в якості столика для розміщення чайних приладів, фігурок, для зручного зливу води.


Замовити китайські сервізи для чайної церемонії з оперативною доставкою можна в Києві, Харкові, Одесі, Дніпрі, інших містах України. Для наших клієнтів ми пропонуємо вигідні знижки, різні акції.