You are currently viewing Все о Улун

Улуни. Щойно не називають цей славетний вид китайського чаю. Серед популярних варіантів вимови часто можна зустріти оолонг (oolong). Проте улунські чаї можна розділити на дві великі категорії – Темний улун та Світлий улун, а також на три категорії за місцем виробництва – Гуандунські, Фуцзянськіі Тайванські улуни. Як у цьому розібратися? Ми допоможемо. Ось все, що Ви хотіли знати про улуни!

ТОП-5 ВВІДНИХ ФАКТІВ ПРО УЛУНИ

ФАКТ №1. Назва улун – це транскрипція двох китайських ієрогліфів «У» та «Лун», які буквально означають «чорний дракон». Пов’язано це було з тим, що в давнину більшість улунів були сильно ферментовані, отже, були темними і формою нагадували червоний чай. Таким чином, зовні одна «чаїнка» була схожа на канонічного китайського дракона. Переконайтеся самі!

wulun 01 - Все о Улун

ЦІКАВО! Насправді, найближче значення перекладу ієрогліфа «У» 烏 – це колір «ворона». ), за винятком однієї риси, яка знаходиться на місці «очі птаха». Таким чином в асоціаціях китайців був птах, око якого зливалося з оперенням, що його не було видно. Під цей опис чудово підходить ворона, саме тому Улун – це «дракон кольору ворони».

ФАКТ № 2. Улунські чаї також називають бірюзовими(青茶, qing cha). Вся справа в тому, що улун (烏龍茶, wu long cha) – це напів-ферментований чай, який за китайською класифікацією займає проміжне положення між зеленим і червоним чаєм. Саме тому часто можна почути термін «Цин Ча» – бірюзовий чай.

wulun 02 - Все о Улун

ЦІКАВО! Мабуть, найпопулярнішим, але, на жаль, викривленим варіантом вимови чаю улун є – «оолонг». З’явилася ця транскрипція через неправильну транслітерацію з китайської системи «піньінь» англійською мовою, а потім й українською. Піньінь був розроблений китайцями в 1958 році, для того щоб писати латиницею китайські слова зберігаючи їх фонетику. Відповідно до цієї системи кожна латинська літера має свій звук вимови, який відповідає китайській мові. Однак багато іноземців, бачачи латиницю, читали її на зразок англійської мови, що породило безліч неточностей. А потім ці перекручування пішли і в українську мову. Саме так гун фустав «кунг фу», провінція Гуандунстала «Кантоном», а улун став «оолонгом».

ФАКТ № 3. Батьківщиною улунівприйнято вважатипівніч провінції Фуцзянь. А точніше гори Уїшань, де приблизно в XVII столітті розробили «улунську» технологію ферментації. Однак пізніше улуни стали виробляти на півдні Фуцзяні, в сусідній провінції Гуандун і тільки потім на острові Тайвань, який у XVII столітті був частиною Китаю, а не окремою державою.

wulun 03 - Все о Улун

ЦІКАВО! Крім згаданих раніше найменувань улунського чаю, також досить часто зустрічається термін «Янь Ча». Дослівно ці два слова можна перекласти, як «скельний чай». В даному випадку прийнято вважати «скельним» чай з гір Уішань, що на півночі Фуцзяні. Укорінилася ця назва, тому що чай у цій гірській місцевості росте між скелями. І що цікаво, росте на ґрунті, який сформований самими цими скелями.

ФАКТ №4. Молочний улун – це лише невелика підгрупа ароматизованого чаю. Про цю категорію улунів ходить чимало легенд, здебільшого маркетингових. Тим не менш, найвідоміший сорт, на основі якого роблять молочні улуни – це Цзинь Сюань. Секціонували цей чай у 1980 році, після чого він одразу набув популярності і славився своїми «молочними» нотками. Проте штучно ароматизований чай став називатися Най Сянь Цзинь Сюань. Враховуючи, що ароматичні добавки значно маскують натуральний чайний аромат, на жаль недобросовісні фермери та продавці можуть видавати за гарний молочний улун навіть найнижчий чай.

wulun 04 - Все о Улун

ЦІКАВО! Формоза – саме так називали раніше острів Тайвань, який є батьківщиною багатьох улунів, включаючи «молочні». З’явилася ця назва у 1590 році, адже саме тоді португальці та «відкрили» Тайвань, давши йому своє найменування. А 1860 року британський підприємець Джон Додд розпочав свою роботу з експорту чаю на захід. Таким чином, будь-який чай з Тайваню, наприкінці IХX століття називали «formosa tea» – чай Формози.

ФАКТ № 5. «Чайна досконалість» – саме так у Китаї та Тайвані називають улуни. Саме з розвитком улунського чаєводства і з’явився особливий спосіб чаювання – чайна церемонія Гун Фу Ча. Цей особливий вид чаювання, що вимагає уваги, часу, тонких станів духу, прекрасно уособлює те, що китайці назвали «чайною досконалістю». Адже саме Гун Фу Ча розкриває багатогранні сторони улунів.

wulun 05 - Все о Улун

ЦІКАВО! Улуни виробляються, як правило зі зрілого листя, зібраного з кущів або дерев віком більше 4 років. А більшість технологій виробництва улунів займають не один день, особливо сильно ферментованих улунів. Саме тому фермерську майстерність виготовлення «досконалих чаїв» також називають Гун Фу Ча – чаями вищої майстерності.

Які різновиди улунів існують?

У нас Ви можете купити улуни різного ступеня ферментації та місцевості. Але, як і в будь-якому іншому чаї, запорука його якості – сировина . Здебільшого саме сировина і визначає якість улунського чаю. Але звичайно ж не варто забувати про унікальні технології їх обробки. Але про все по порядку!

Як ми вже казали, улуни виробляють одразу в трьох теруаррах – провінціях Фуцзянь та Гуандун, а також на острові Тайвань strong>. Враховуючи, що материковий клімат і ґрунт сильно відрізнятимуться від острівного, то й час збирання врожаю, як і сам урожай помітно зневіряться один від одного. У Фуцзяні та Гуандуні, наприклад, листя збирають з квітня по листопад, коли як на Тайвані врожай можна збирати цілий рік. Але що було б простіше розрізняти улуни, головне класифікувати бірюзовий чай не тільки за місцевістю, а й у міру ферментації. У зв’язку з цим можна назвати два основних під виду:

wulun 06 - Все о Улун

Світлий або слабко ферментований улун. Цей вид чаю за багатьма асоціаціями знаходиться ближче до зелених, як на вигляд, так і за ступенем ферментації. Зовні світлі улуни є невеликими щільно скрученими кульками жовто-зеленого кольору. Настій їх також світлий – золотаво-зелений. Характерний для таких чаїв дуже насичений аромат і довгий, солодкий посмак. Роблять такі чаї на півдні Фуцзяні та на Тайвані. Ступінь ферментації світлих улунів близько 25-40%.

wulun 07 - Все о Улун

Темний або сильно ферментований улун. Даний вид улунів асоціативно близький до червоного чаю, через більш високий ступінь ферментації та свій зовнішній вигляд – довгі вигнуті чаїнки темно-коричневого кольору, іноді навіть із зеленуватим та фіолетовим відливом. Настій такого чаю виходить темно бурштиновий, але прозорий. Також характерні сильний та щільний аромат та дуже насичений смак. Роблять такі чаї переважно на півночі Фуцзяні та у провінції Гуандун. Північнофуцзянські чаї також відомі як «УІ Янь Ча» (Кутні улуни з гір Уїшань), а гуандунські нерідко називають «Чаочжоу Ча», на честь однойменного округу провінції. Ступінь ферментації темних улунів близько 40-60%.

Враховуючи все вищесказане, варто відзначити, що у всіх зазначених місцевостях чайна рослина Camelia Sinensis досить сильно відрізняється одне від одного, має свої культівари та види дерев. Що ж до сучасної міжнародної ботанічної класифікації, то Camelia Sinensis включає 3 різновиди, 23 ботанічні види і 380 агротипів. Зрозуміло, для улунів ми розглянемо лише найславетніші культивари, повіти та підвиди дерев.

Уішань. Як роблять темні “скельні” улуни?

Гори УІ – це, мабуть, одна з найзаповідніших та наймальовничіших територій Китаю. Проте прославилася ця місцевість на весь світ, мабуть, своїми «скельними» темними сильно ферментованими улунами. На території Уїшань існують 99 різних стрімчаків, які в ущелинах між собою мають особливий гірський ґрунт. Чай вирощений на низьких смужках землі між такими стримчаками і є «янь ча» – скельний улун. Також Уішань славиться своїми конфуціанськими, даоськими та буддійськими святинями та монастирями. У контексті чайної культури виділяється один чанський монастир Тяньсін Юньле. Саме на його території народився славетний улун Да Хун Пао. Історії ченців та чаю у цих горах тісно переплетені між собою. Але як роблять у цій місцевості «янь ча», ми звичайно ж розповімо.

 • Сировина, врожай, збір. У горах УІ існує понад 80 різновидниих кущів та дерев Camelia Sinensis. Багато в чому технологія виробництва темних улунів практично не відрізняється одне від одного, проте сировина та різновид чайного дерева має велике значення. Що характерно дані різновиди, в основному мають ті ж назви, що і сам сорт чаю: Да Хун Пао, Шуй Цзинь Гуй, Те Ло Хань, Бай Цзи Гуань. Врожай для цього чаю починають збирати в травні, віддаючи перевагу пагонам з 3-4 зрілих листочків.
 • Підв’ялення. Зібраний урожай несуть на фабрику в плетених кошиках на коромислах, оскільки шлях лежить від стрімчаків до фабрики на гірських стежках. В’ялять чай на відкритому повітрі на спеціальних бамбукових піддонах, іноді перемішуючи. Потім сировину відносять у прохолодне приміщення для розмаїття температур, а потім знову на сонце. Повторюють цю процедуру кілька разів.
 • Струшування і зминання. Коли підв’яле листя втратило свою основну вологу, їх розкладають на плетеному ситі і ритмічно струшують періодично сминаючи. Ця процедура запускає основну ферментацію. Цей процес також буває і механічним, де чай під потоками повітря різної температури струшується в спеціальних машинах.
wulun 08 - Все о Улун
 • Теплова обробка. По-китайськи цей етап називається «шацин» або «вбивство зелені». Відбувається цей етап за допомогою спеціальних пласких котлів, де сировина обсмажується вручну, але також існують спеціальні механічні барабани для обсмажування. При цьому в обох випадках важливе постійне зворушення та перемішування для рівномірного «шацина».
 • Скручування. Скручують чай найчастіше не вручну, а на спеціальних машинах – ролерах. Приступають до цього етапу одразу після обсмажування. Таке зминання дозволяє перейти новий етап ферментування.
 • Прожарювання. Гаряче прогрівання – це ключовий етап технології виробництва темних улунів. Залежно від типу чайної рослини та сорту передбачуваного чаю, прожарювання може бути на слабкому, середньому або високому вогні та триватиме по-різному. Прогрів у класичному варіанті відбувається на вугіллі, але існують й конвеєрні печі, проте вони зустрічаються тільки на великих мануфактурах. Що також характерно, прожарювання може тривати від одного до декількох тижнів, даючи чаю відпочити і знову повільно прожарюючи.
 • Фінальне сушіння та сортування. Після прожарювання фактично утворюється «мао ча» (чай сирець), який вже можна заварювати й пити, проте через весь короткий час чай почне втрачати свій аромат та інші властивості. Тому необхідне остаточне сушіння на низьких температурах, щоб зупинити процеси ферментації, що залишилися. Отриманий чай залишається тільки відсортувати від живців та «скельний» улун готовий!
wulun 09 - Все о Улун

Повіт Аньсі. Як роблять світлі улуни?

Знаходиться повіт Аньсі, на півдні провінції Фуцзянь і є батьківщиною багатьох світлих слабо ферментованих улунів, найвідомішим з яких, мабуть, є Те Гуанінь, названий на честь Бодхісаттви Авалокетішвари. Чай у цій місцевості почали робити ще наприкінці династії Тан, проте загальне покликання улуни з Аньсі отримали лише на початку 18 століття, коли деякі з них стали «імператорськими». У цьому фуцзянському повіті відомі такі «чайні» округи: Сипін, Ганьде й Сянхуа. Щороку ці регіони виробляють понад 40 тисяч тонн чаю. Південний клімат та жовті ґрунти дозволяють фермерам збирати врожай не лише навесні, а й двічі влітку і навіть восени. Варто зазначити, що весняний та осінній врожаї вважаються найкращими.

Що ж до технологій виробництва, то у багатьох світлих улунів вони схожі, проте такі технологічні нюанси як сила вогню, тривалість того чи іншого етапу, майстерність тощо. – у разі вирішальні. Про що й свідчать з десяток підвидів одного чаю Те Гуанінь. Але що ж у них спільного? Давайте розберемося.

wulun 10 - Все о Улун
 • Збір врожаю та підв’ялення. Збір починається вранці і збирають 2-3 досить великі листочки з брунькою, які вже досягли своєї зрілості. Зібраний врожай розкладають на бамбукових ситах або полотнах на свіжому повітрі. Залежно від погодних умов листя залишають підв’ялюватися приблизно на 2 години.
 • Струшування. Найчастіше для цього етапу використовують спеціальний барабан, іноді бамбукові сита. Підв’ялений лист необхідно струшувати, потім охолоджувати і знову струшувати кілька разів для правильного початку ферментації.
 • Теплова обробка. Етап «шацин» або «вбивство зелені» здійснюється за допомогою теплової обробки. Сьогодні рідко хто з фермерів вдається до ручного прожарювання в котлах, віддаючи перевагу барабану з подачею гарячого повітря.
 • Скручування та «розбивання». Одразу після теплової обробки гаряче листя загортають у тканину формуючи велику кулю, яка у спеціальних ролерах повільно обертатиметься і ущільнюватиметься між двома дисками. Потім такий скручений чай поміщають у центрифугу, що розбити ущільнення. Щоб надати форму кульки кожному листочку, скручування і «розбивання» повторюють кілька разів.
 • Сушіння та сортування. Фінальна сушка триває 5-10 хвилин і відбувається над слабким вогнем або в кошиках над вугіллям. Висушений чай залишається відсортувати і вручну відокремити від листя невеликі стебла, що залишилися.
wulun 11 - Все о Улун

Округ Чаочжоу. Як роблять «Даньцуни»?

Провінція Гуандун – це приморський край на південному сході Китаю. Столицею Гуандуна є Гуанчжоу – сильний економічний центр. Але також Гуандун славиться на весь світ своєю гірською місцевістю і темними сильно ферментованими улунами з Чаочжоу, гір Фен Хуанй У Дун. Небагато збереглося відомостей про те, коли саме в цих горах стали робити чай, але нотатки про чайну справу Гуандуна датуються ще династією Сун. Улуни ж з цієї місцевості часто називають «дань цун», що означає – «самотні кущі». Різновидів цих кущів, а точніше дерев досить багато. Що характерно, вік деяких дерев досягає 100 років. Мабуть, найвідоміший улун цієї місцевості – це Фен Хуан Дань Цун. Однак часто гуандунські чаї об’єднують терміном «фенхуан», звідси й велика кількість різновидів Фен Хуан Дань Цун, які помітно один від одного відрізняються, але носять одне ім’я. Що ж до технології виробництва, то багато в чому вона схожа на темні улуни з Уішань.

wulun 12 - Все о Улун
 • Збирання врожаю та підв’ялювання. У випадку з «даньцунами» ці два етапи як дві краплі води схожі на «уішаньські», проте є й відмінності. Як сировину зазвичай беруть бруньку та 4-5 зрілих листочків. Але також, як у Фуцзяні велику роль грає майстер, його досвід, те, як він відчуває сировину та враховує рівень вологи. Відповідно до цього принципу сила, кількість підходів та товщина шару сировини на бамбукових піддонах може змінюватися.
 • Зштовхування, струшування та виліжування. Цей етап знаходиться безпосередньо перед основною тепловою обробкою і саме він є вирішальним для славетних «гуандунських» ароматичних та смакових властивостей чаю. Суть зіштовхування полягає в тому, що підкидати листя двома руками так, щоб вони зіткнулися в повітрі. Таким чином, при такому легкому пошкодженні чайного листа процеси ферментації запускаються. Потім важливо зробити струшування і дати листю відпочити. Подібна процедура повторюватиметься близько п’яти разів і, як правило, вночі, коли рівень вологості йде на користь ферментації.
 • Теплова обробка. «Вбивство зелені», як у випадку з іншими темними улунами, відбувається шляхом механічного або ручного прожарювання і майже не відрізняється від «уішаньської» технології».
 • Зминання. Відбувається це так само, як і в більшості випадків, за допомогою спеціальної машини – ролера. Спочатку тиск верхньої частини циліндра ролера слабкий, як і швидкість обертання, яку поступово збільшують. Сік з чайного листя продовжує підтримувати ферментацію, а листочки набувають потрібної форми.
 • Сушіння та сортування. Сушіння відбувається за допомогою прогріву на вугіллі з охолодженням, що чергується. Температуру поступово зменшують, час прогріву збільшують. І тільки після сушіння відбувається сортування та відділення непотрібних живців та дрібної фракції.
wulun 13 - Все о Улун

Чай Формози. Як роблять тайванські улуни?

Існує версія, що перші чайні рослини з’явилися на Тайваніразом із хвилями емігрантів ще у VIII столітті. Але справжній «фермерський бум» розпочався лише у ХІХ столітті. Здебільшого на острові домінує субтропічний клімат, що у поєднанні з високими горами є приголомшливим чайним терруаром. Класифікувати тайванські улуни прийнято не лише за ступенем ферментації, але й за висотою проростання та формою готового чаю. Високогірним прийнято вважати чай на висоті вище 1000 метрів (гори Алішань, Дун Дін і т.д.), а рівнинним якщо висота становить до 400 метрів над рівнем моря . Однак більшість фермерств та виробництв знаходяться на середній висоті. Щодо форми готового чаю, то сферичні світлі чаї на Тайвані називають просто улунами, а улуни поздовжнього скручування називають «Баочжуни», найвідомішим представником якого є Вень Шань Бао Чжун. Однак поза цією класифікацією знаходиться Дун Фан Мей Жень, який відносять до улунів поздовжнього скручування, який має багато ноток червоного чаю. Тим не менш, саме цей чай дав славу Тайвані світову славу ще в XIX столітті.

wulun 14 - Все о Улун
 • Збір та підв’ялення. На острові дуже висока вологість та часті зливи, тому після збору підв’ялюють чай на спеціальних майданчиках під закритими навісами на відкритому повітрі. Кладуть чай тонким шаром і періодично перевертають.
 • Зминання та трясіння. Процеси ферментації шляхом зминання запускають одразу після підв’ялювання, що супроводжується періодичним струсом. Після цього етапу сировину охолоджують і дають відпочити. Таких циклів потрібно 5, а часом навіть 7.
 • Теплова обробка. Що ж до прожарювання, то «вбивство зелені» для Баочжунівхарактерно приблизно 10% ферментації, для світлих високогірних улунів 15-25%, а для Дун Фан Мей Жень 50-60%. Зупиняють ферментацію сушінням у спеціальному барабані з подачею гарячого повітря.
 • Скручування та розминання. Прогріту сировину порціями загортають у полотна, щоб вийшла форма кулі, а потім кладуть його в пристрій ролер для скручування. Однак важливо періодично діставати листя з ролера й розминати, трохи підсушувати і знову відправляти в ролер на скручування. Однак у випадках з такими улунами, як Дун Фан Мей Жень, необхідно додати ще стадію «вологої ферментації», коли після скручування сировину накривають мокрим полотном і залишають на кілька годин.
 • Фінальне сушіння та сортування. Сушіння відбувається в конвеєрній печі, щоб чай остаточно висушився до повного випарювання вологи. На деяких господарствах використовують класичний прогрів на вугіллі. Готовий чай залишається лише відсортувати.

Що таке улунські Лао Ча та чай Габа?

Наша розповідь про класифікацію улунів та їх технології виготовлення була б неповною без згадки про чай ГАБАі витримані улуни. Лао Ча, або дослівно «старий чай» це категорія улунів, які чимось схожі на пуер, тільки у світі бірюзового чаю. Технологія його виготовлення дуже проста. Частину хорошої сировини з урожаю доводять до стану «мао ча» (дослівно: «чай сирець»), а далі не прожарюють, а закладають на багаторічну витримку в герметично запечатаних глиняних судинах. Раз на кілька років майстер розпаковує чай і прогріває його на повільному вогні та знову запаковує. І так відбувається до того момету, поки майстер не вирішить, що чай досить «старий». Такий Лао Ча став популярним на Тайвані, починаючи з ХХ століття. Що ж до ГАБИ, то тут все більш технологічно, але спочатку потрібно визначити кілька хімічних та біологічних понять.

wulun 15 - Все о Улун

Дослівно ГАБАце транслітована абревіатура від англійського терміна GABA – gamma-Aminobutyric acid. Перекладаючи ж українмькою мовою вийде інша абревіатура, ГАМК, що означає – гамма-аміномасляна кислота. ГАМК – це нейромедіатор центральної нервової системи, який по суті можна назвати чистий «анти-стрес» strong>, адже, утворюючись ця кислота заспокоює людську нервову систему. А якщо говорити про дефіцит ГАМК в організмі, то як наслідок відбувається зайва дратівливість, безсоння та депресія.

Габа-улуном називають чай, у якому міститься велика частка ГАМК. Технологія виробництва таких улунів з’явилися на світ в Японії у 80-ті роки і через десять років перекочувала на Тайвань, де була доведена до досконалості. Сьогодні ж ГАБА чай буває не лише улуном, а й червоним і роблять його навіть у материковому Китаї. Як же досягти такого незвичайного ефекту із сировиною? Ми розповімо!

Секрет криється у ферментації в анаеробних умовах, що означає без доступу кисню. Японські вчені виявили ГАМК і в чаї, що пройшов звичайну ферментацію, проте її зміст там визначається абсолютно незначним. Але коли на певній стадії ферментування сировину поміщають у великий металевий контейнер, звідки відкачують повітря, то вміст ГАМК значно збільшується – від 0,15 до 0,3 відсотка. Там вакуум грає вирішальну роль у синтезі глютамінової кислоти в гамма-аміномасляну утворюючи «антистресовий», що приводить до концентрації чаю улун.

wulun 16 - Все о Улун

Корисні властивості улунів

Якщо вірити легендам, то великий Шень Нун, що жив у 27 столітті до н.е. відкрив як сам чай, так і його лікувальні властивості. Вважається, що саме Шень Нун написав Бень Цзао Цзин («Канон коріння та трав»), в якому вперше згадується чай.

ЦІКАВО! За часів Шень Нуна «чай» вимовляли, як Ту, що означало «гірку рослину». І лише в епоху династії Тан закріпилася звична нам вимова та написання ієрогліфа Ча (茶). А ближче до початку нашої ери (в епоху Східної Хань), відомий лікар Хуа То написав Ши Цзин («Канон про їжу») в якому докладно описав лікарські властивості чаю. Але що в наші дні застосовується для улунів? Давайте з’ясуємо!

wulun 17 - Все о Улун

Улун містить більше сотні різних сполук та речовин, які визначають його корисні якості. В основні групи можна поєднати фенольні сполуки, алкалоїди, ефірні олії, білки, вуглеводи, пектинові речовини, пігменти, сахариди, вітаміни, ферменти та мінерали.

Усередині цих хімічних категорій знаходяться горезвісні «дубільні речовини» (танін), групи катехінів, кофеїн (вкрай мало), теофілін strong>, глюкоза,цукроза, α-каротин β-каротин, вітаміни А(ретинол), С( аскорбінова кислота), Е(токоферол), Р(біофлавоноїди), РР(нікотинова кислота – вітамін В3) .

А зараз ТОП-5 корисних якостей улунів, які є далеко не повним списком:

wulun 18 - Все о Улун

ФАКТ № 1. Знижує рівень холестерину та цукру в крові, впливаючи на кровоносну систему.
Як наслідок запобігає розвитку серцево-судинних захворювань, що зменшує ризик інфаркту та інсульту;

ФАКТ№ 2. Покращує роботу шлунково-кишкового тракту.
Як наслідок сприяє процесу травлення та метаболізму і як наслідок сприяє зниженню надлишкової маси тіла, нормалізуючи обмін речовин та розщеплює жири;

ФАКТ № 3. Бореться з гіпертонією.
Як наслідок нормалізує кров’яний тиск;

ФАКТ№ 4. Чинить релаксовий ефект.
Як наслідок здатний знизити стрес, завдяки високій концентрації ефірних олій.

ФАКТ№ 5. Допомагає зберегти молодість.
Як наслідок омолоджує організм на клітинному рівні, пригальмовуючи процес старіння.

Як зберігати Улуни?

Правила для зберігання улунів не сильно відрізнятимуться від тих, що характерні для інших видів чаю, крім хіба пуера. Про те, як зберігати чай у домашніх умовах, докладно Ви можете прочитати тут. А щодо улунів, то загальні правила застосовні для всіх його видів, а саме:

Можна:
Для світлих улунів чудово підходить особливий вид фольгованої упаковки, з якої повністю відкачано повітря. Саме в таких пакунках Ви найчастіше можете зустріти улуни. Подібні пакети не дають виробляти конденсат на внутрішніх стінках пакета при різкій зміні температур. Ну і звичайно підійдуть чайниці (ча гуань), а також бляшані, дерев’яні або картонні банки з кришкою, що щільно закривається.

Не можна:
Зовсім не бажано допускати прямих сонячних променів, адже інакше чай може «вигоріти». Наступний ворог улунів – це сторонні запахи. Різкі, наприклад, «кухонні» запахи або пахощі в даному випадку можуть «зіпсувати» найцінніший і найдорожчий для Вас чай.

Рекомендовано:
Місце зберігання чаю обов’язково має бути сухим, щоб не давати чаю зайвий привід окислятися. Що стосується температури, то для темних улунів добре підійде кімнатна температура, для світлих прохолодніша аж до +3 градусів за Цельсієм (зберігання в холодильнику) за умови знаходження чаю у вакуумній упаковці.

Топ 6 популярних Улунів нашого магазину